Quantcast
Channel: כלים חינמיים – Webist
Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

גיבוי קבצים בענן – CloudApp

0
0

משתמשים בענן? אם לא אז כדאי לכם. שירותי ענן משתלטים על האינטרנט ומהפכה החלה כבר לפני מספר שנים. גם בארץ החלו חברות רבות להציע שירותי אחסון קבצים בענן. אך כמו בכל דבר, בישראל זה מגיע מאוחר מדי וגם לא בצורה שזה קיים בעולם. אבל טוב שיש אלטרנטיבה בשם CloudApp שמספקת חבילה חינמית שמציע אחסון קבצים בענן בצורה יוצאת דופן עד 5GB. אני משתמש בו כבר למעלה משנה והחלטתי שהגיע הזמן לחשוף את הכלי הזה גם מול מאות הגולשים של ווביסט.גיבוי קבצים באמצעות CloudApp פשוט מאוד.

CloudApp היא אחד השירותים הנוחים ביותר שעבדתי עד כה. זה לא פוסט השוואתי לכן אני נמנע מלתת דעה או השוואה בין כלים השונים (אעשה זאת בפוסטים הבאים) אבל CloudApp יש לה ייחודיות שחסר אצל רוב השירותים הדומים היום.

רגע, לפני שנכנס ליתרונות של השירות, אני רוצה לספר לומר כמה מילים בנושא, מה זה בכלל שירותי גיבוי קבצים בענן:

גיבוי בענן הוא למעשה שירות שמאפשר לכל אחד לפתוח חשבון ולאחסן בו קבצים אישיים בשרת מרוחק שכך קבצים תמיד יהיו נגישים באמצעות האינטרנט. זאת אומרת, גישה לקבצים מתאפשרת לכם בכל רגע נתון ומכל מקום. בדרך כלל, משתמשים בשירותי ענן כדי לגבות קבצים כמו מסמכים, תמונות או כל דבר אחר, אך במקרה של CloudApp ניתן להשתמש בו גם לשיתוף קבצים. שיתוף מסמכים עסקיים, שיתוף תמונות אישיות, שיתוף קבצי קוד (חשוב למפתחים ומעצבים שרוצים להעביר קבצים גדולים אחד לשני) שיתוף קבצי מדיה ועוד.

CloudApp

גיבוי ושיתוף קבצים לא היה קל יותר. למרות שיש הרבה חברות והרבה שירותים שמציעים פתרונות גיבוי דומות, הייחודיות של CloudApp היא בפשטות שלה ובממשק המשתמש המעולה. ניתן לעלות קבצים ללא צורך בכניסה או התחברות לחשבון באמצעות הדפדפן. יש תוכנה ואפליקציה גם עבור משתמשי ווינדואוס וגם עבור משתמשי Mac שתאפשר לכם לעלות קבצים ישירות מהמחשב.

עבור כל קובץ שתעלו לחשבון, תקבלו קישור מקוצר ייחודי שניתן לגשת אליו מכל דפדפן. את הקישור הזה ביכולתכם לשתף עם אחרים. כך בעצם תוכלו להעביר ולשתף בצורה מהירה קבצים באינטרנט. אין יותר צורך לשלוח קבצים במייל, ניתן פשוט לעלות קובץ אחד גדול לענן ולשלוח קישור להורדה למאות נמענים.

ממשק משתמש של CloudApp

ממשק משתמש לניהול קבצים נוח ופשוט. בנוסף אינכם צריכים למעיין קבצים לתיקיות או לסוגים. "קלאוד-אפ" תמיין קבצים לפי קטגוריות כמו תמונות, טקסט, ווידאו ואודיו בצורה אוטומטית. בנוסף להכל, גיבוי או שמירת קבצים בשרת אינו שירות היחידי שניתן למצוא שם. האפליקציה מאפשרת גם קיצורי כתובות. יש לא מעט שירותים המספקים שירותי קיצור כתובות, אבל מה רע שזה מאופשר גם ברמת השירות הענן?

גיבוי קבצים בענן עם CloudApp

גיבוי קבצים בענן – אז איך זה עובד?

application_simple_illustration

CloudApp מאפשר לך לשתף תמונות, קישורים, מוזיקה, וידאו וקבצים.
איך זה עובד: בוחרים קובץ, גוררים אותו לסרגל התפריטים וכל השאר היא תעשה לבד. קלאוד-אפ מספקים לך קישור מקוצר המועתק באופן אוטומטי ללוח שלך (Clipboard), וביכולתך להשתמש בו כדי לשתף את הקבצים שלך עם אחרים.

בנוסף ניתן לצפות, לעקוב ולמחוק קבצים ישירות מסרגל העליות.

חבילות

כמו שנאמר בהתחלה, CloudApp נותנת חבילה חינמית המאפשרת העלאת קבצים אך היא מגבילה את העלאה ל-25MB פר קובץ ועד 10 קבצים ביום. אם אתם צריכים יותר, כנראה שתצטרכו לשדרג את החבילה לפרימיום. לצורך שיתוף או גיבוי קבצים באמצעות שירותי ענן, יש צורך לשדרג אבל יש יתרונות לשדרוג הזה.

חבילה מתקדמת מאפשרת לכם לעלות קבצים עד 250MB לקובץ ומספר לא מוגבל של קבצים כל יום. בנוסף חשבון פרימיום מאפשרת לכם לשייך את הדומיין שבבעלותכם וכך קיצור כתובות לקבצים יהיו דרך הדומיין שבבעלותכם.

עלויות משתנות בהתאם לתקופה בה אתם רוכשים את החבילה. כאן המחירון:

CloudApp-price

קישור לאתר הרשמי – http://www.GetCloudApp.com

זה לא הכל…

אפליקציה לאייפון ל- CloudApp כבר כאן. אפליקציה בשם StratusApp שזמין כעת ב-iTunes ניתנת לרכישה שמאפשרת לכם להתחבר לחשבון שלכם ולצפות בקבצים שהועלו לחשבון דרך הנייד. מוזמנים לצפות בסרטון המדגים את יכולות של האפליקציה.

עלותה עומדת על 1.99$ – להורדה לחץ כאן

cloudette-cloudapp

Cloudette – גיבוי קבצים דרך אייפון

Cloudette

אפליקציה נוספת שמאפשרת לגשת לקבצים המגובים נקראת Cloudette

Cloudette מאפשרת להתחבר לחשבון שלכם בחינם דרך אייפון.
מספר יתרונות:

  • ממשק משתמש נקי, פשוט ונוח
  • גישה מהירה לכל התמונות, סרטים, קישורים ומסמכים שנשמרו ב CloudApp
  • שיתוף קבצים דרך מייל או טוויטר
  • תמיכה החל מ- iOS 4 ומעלה
  • תמיכה מלאה ב Retina Display.

קישור להורדה בחינם: לחץ כאן

לסיכום:

יש עוד דרכים רבות לגבות קבצים ב- CloudApp. היא מאפשרת למפתחים לפתח אפליקציות ולהתחבר לשירותי שמירת קבצים בענן בקלות דרך API שלה. בשורה תחתונה מדובר במוצר מאוד איכותי ופופולרי. לא בטוח עד כמה היא מוכרת בארץ ופופולרית בישראל, אבל מדובר בשירות מאוד פופולרי שהתחיל את דרכו להצלחה לפני כמה שנים. השירות הגיע לשיא המודעות אחרי שסטיב ג'ובס הצהיר על שירותי Cloud של Apple. מה שקרה, שאפל רק הצהירו על שירותי ענן שלהם וכולם חיפשו שירותי Cloud בחנות האפליקציות של אייפון והראשון שהופיע והיחידי שנתן פתרונות גיבוי קבצים והעלאת קבצים לקלאוד (חיצוני ולא של אפל אמנם) היתה CloudApp וכך היא השתמשה ב-מומנטום שהפך אותה לשירות מצליח מאוד.

הכל עיניין של תזמון. להיות שם בזמן הנכון עם מוצר הנכון וההצלחה מובטחת. מקווה שתהנו ותשתמשו באפליקציה הזאת.

יועץ דיגיטל ומנהל פרויקטי ווב כגון: בניית אתרים, קידום אתרים בגוגל ופרסום בגוגל אדוורדס. מחזיק ובעלים של אתר ווביסט ואיידוקס. מעביר קורסים והדרכות בתחום. עוסק בתחום מאז 2007 עד היום.

הפוסט גיבוי קבצים בענן – CloudApp הופיע ראשון בWebist


Viewing all articles
Browse latest Browse all 12

Latest Images